Niklowanie
Niklowanie galwaniczne ma wiele zastosowań w przemyśle, a sam proces nakładania warstwy tego typu może przebiegać w różny sposób. Dlatego warto wybierać zakłady, w których wykorzystuje się wiele metod. Sprawdź, co możemy zaoferować.
ZOBACZ RÓWNIEŻ NIKLOWANIE CHEMICZNE ZOBACZ RÓWNIEŻ NIKLOWANIE SULFAMINOWE
Galwaniczne niklowanie na wiele sposobów
Niklowanie przeprowadzamy za pomocą kielichów, bębnów i zawieszek, wykorzystując je w ramach procesów automatycznych, zmechanizowanych oraz indywidualnych. Nikiel sprawdza się jako powłoka wykończeniowa elementów stalowych i mosiężnych. Nikiel nakłada się również w roli podwarstwy w procesie cynowania i chromowania.
Galwaniczne niklowanie charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rdzę oraz walorami dekoracyjnymi. Z tego powodu powłoki tego typu znajdują zastosowanie w wielu branżach: od elektrotechnicznej, przez meblarską, po motoryzacyjną.
Sam nikiel ma gęstość około 8,9 g/cm3, ma twardość między 80 a 90 HB i wykazuje się oporem właściwym na poziomie 7,24 Ω/cm.
Jak wykonujemy niklowanie galwaniczne
Aby uzyskać jak najlepszy rezultat niklowania galwanicznego, wykorzystujemy kąpiele siarczanowe z dodatkami wybłyszczającymi. W celu osiągnięcia efektu dekoracyjnego sięgamy po rozwiązania firm ATOTECH oraz SCHLOETER
Na proces niklowania galwanicznego składają się następujące czynności:
- odtłuszczanie chemiczne z ultradźwiękami;
- trawienie;
- odtłuszczanie elektrochemiczne;
- aktywacje;
- niklowanie;
- obróbka końcowa;
- suszenie (w wirówce lub suszarce).
Niklowanie galwaniczne w profesjonalnym zakładzie
Naszym celem jest uzyskanie efektów satysfakcjonujących klienta. Niklowane, błyszczące powłoki cechują się dobrą przyczepnością i są dobrze przygotowane do chromowania. Ich grubość mierzymy za pomocą urządzenia pomiarowego Fishera. To klient ustala szczegóły zamówienia, a my realizujemy indywidualne zamówienia. Zawsze zaczynamy od próbnej partii, która pozwala sprawdzić jakość wszystkich detali.