Cynowanie
Cynowanie to proces sprawdzony między innymi w branży spożywczej i elektrycznej. Nałożyć warstwę cyny można na kilka różnych sposobów, warto więc korzystać z usług zakładu, który ma szerokie doświadczenie i odpowiednie zaplecze techniczne. Zapraszamy do współpracy.
Cynowanie galwaniczne w profesjonalnym zakładzie
Cynowanie można przeprowadzić wykorzystując kielichy, bębny i zawieszki zarówno w ramach linii automatycznej, jak i zmechanizowanej. Wszystko zależy od skali zamówienia i charakteru obrabianych elementów.
Powłoki cynowe sprawdzają się w roli przewodnika prądu, na przykład w branży elektrycznej. Dobre lutowanie i możliwość kontaktu z żywnością to kolejne atuty tej warstwy. Dzięki temu, że do cynowania wykorzystujemy kąpiele siarczanowe oraz nabłyszczające dodatki, efekt wizualny spełnia wszelkie standardy. Nie bez znaczenia jest dobór technologii najwyższej klasy takich firm jak ATOTECH, SurTec czy SCHLOETER.
Jak cynujemy
Cynowanie galwaniczne może obejmować tak elementy stalowe, jak i aluminiowe oraz mosiężne, co daje producentom detali sporo możliwości. W przypadku detali mosiężnych konieczne jest wcześniejsze nałożenie powłoki niklu lub miedzi, a jeśli chodzi o aluminium – warstwy cynku.
Cynowanie krok po kroku
Aby cynowanie przebiegło zgodnie z planem, należy działać metodycznie. W naszym zakładzie cynowanie przebiega według następującego schematu:
- odtłuszczanie chemiczne z ultradźwiękami;
- trawienie;
- odtłuszczanie elektrochemiczne;
- aktywacje;
- cynowanie;
- obróbka końcowa;
- suszenie.
Dzięki trzymaniu się sprawdzonej technologii dajemy gwarancję jakości. Zawsze dopasowujemy się do wymagań klientów i wspólnie szukamy możliwie najlepszych rozwiązań. Partia próbna ma na celu sprawdzenie wszystkiego przed przystąpieniem do ostatecznej pracy nad cynowaniem. Efekty? Przyczepne, odpowiednio błyszczące i lutujące się powłoki, których grubość dokładnie mierzymy za pomocą aparatu pomiarowego Fishera.
Kontakt telefoniczny – 74 637 91 71.